hüseyin sözlü

ADANA Büyükşehir Belediyesi Hüseyin Sözlü, kentsel dönüşümde önceliğin nitelikli ve lüks olarak tanımlanan konut sayısını arttırmak olduğunu söyledi.

Yapılacak kentsel dönüşümlerle Reşatbey Mahallesi ve Ziyapaşa Bulvarı’ndaki konut fiyatlarının da ucuzlayacağını belirten Sözlü, orta gelirli vatandaşların bu bölgelerde ev alabileceğini kaydetti. Sözlü, “Böylece artık eskimiş olan konutlardan çıkıp lüks konutlara taşınmanın artması ile fiyatları düşecek olan Reşatbey Mahallesi, Ziyapaşa Bulvarı’ndaki konutları, orta ve alt gelir grubunun alabilmesi gerçekleşebilir. Konut sahibi olmak isteyen orta ve alt gelir grubundaki Adanalı, şehrin uzak noktalarındaki TOKİ konutlarını mı, merkez mahallelerdeki 2’inci el konutu mu tercih eder?” dedi.


Lüks konut siteleri yapılabilecek alanlar yaratılmasına yönelik birçok alternatif ürettiklerini de belirten Sözlü, “Bunlardan biri Carrefoursa Bölgesi. Bu düzenlemede Adana özlemini duyduğu Kültür Merkezi’ne kavuşacak. Bütçemizden para çıkmadan bu merkez tamamlanabilecek. Sabancı Grubu yöneticilerinin bu talebini onaylamasına az bir zaman kaldı.” Sözlü, Çukurova Belediyesi’nin yürüttüğü Belediyeevleri Mahallesi projesi ile birlikte bu projenin o bölgeyi öne çıkaracağını da belirtti.

Adana Toros

 

, , , , ,