Adana’da icradan satılık 2 arsa! 4 milyon TL’ye

Adana İli, Yüreğir İlçesi ve Seyhan İlçesi’nde yer alan 2 adet arsa toplamda 4 milyon 53 bin 169 TL bedel ile icradan satışa çıkıyor. Satışa konu olan arsaların ilk ihale tarihi 1 Mart 2018 olarak açıklandı.

 


1 NO’LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Adana İli, Yüreğir İlçesi, Köprügözü Mahallesi, Keli Mevki, 105 Ada, 1 Parselde kayıtlı tarla nitelikli taşınmaz. Taşınmazın bilirkişi marifetiyle yaptırılan tespitinde; 1 nolu parselin alanının 99.254,72 m2 olduğu, taşınmazın Adana Karataş yolunun 1400 metre doğusunda, Gökçeli Köyünün 1800 metre güney-doğusunda bulunduğu, taşınmaz tarlanın çevresinin tamamen tarım arazileri ile çevrili yerde bulunduğu, taşınmazın her türlü zirai ürünün yetişmesine elverişli olduğu, halihazırda tarım arazisi olarak kullanıldığı, üzerinde 6*7 metre ebatlarında dikilmiş 18-20 yaşlarında narenciye ağaçlarının olduğu, taşınmazın killi-tınlı toprak yapısında olduğu, parselin sulama imkanının mevcut olduğu, belediye hizmetlerinin tamamından yararlanamadığı, 1. sınıf sulu tarım arazisi sınıfında oluşu, taşınmazın çevresinde 2 metre yüksekliğinde beton direkli dikenli tel ile çevrili olduğu, 9 sıra dikenli tel bulunduğu, taşınmaz tarlanın içinde 2 adet rüzgar panel bulunduğu rapor edilmiştir.

 

Kıymeti : 3.773.169,92 TL
1. Satış Günü : 01/03/2018 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü : 27/03/2018 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/A Nolu) – Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA

2 NO’LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Adana İli, Seyhan İlçesi, Reşatbey Mahallesi, 961 Ada, 221 Parsel, 3.Kat 5 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı mesken nitelikli taşınmaz. Taşınmazın bilirkişi marifetiyle yaptırılan tespitinde; 221 nolu parselin alanının 436,00 m2 olduğu, taşınmazın Gazipaşa Caddesinin 80 metre batısında, Atatürk Caddesinin 80 metre doğusunda, Kuyumcular Çarşısının 30 metre doğusunda, Sabancı Anadolu Tekstil Teknik Meslek Lisesinin 70 metre kuzeyinde bulunduğu, belediyenin ve diğer kuruluşların tüm hizmetlerinden yararlandığı, taşınmaz dairenin betonarme karkas inşaat şeklinde yapılmış olduğu, yerinde 3 oda, salon, mutfak (oturma odası mutfak ile beraber), antre, hol, banyo, WC ve 1 adet balkondan oluştuğu, söz konusu dairenin mahallinde yapılan ölçümlerde 113,00 m2 brüt, 90,00 m2 net oturum alanlı olduğu, 3 oda yer seramik, duvarın plastik boya olduğu, salon ve antre yer parke, antre ve hol duvar plastik boya, salon duvar kağıt kaplı olduğu, dairenin kapıları ve pencerelerinin ahşap yağlı boya olduğu, mutfak yer seramik, duvarın plastik boya olduğu, mutfak dolabının hazır mutfak olduğu, tezgah üstünün mermer olduğu, banyo yerlerinin seramik, duvarların fayans kaplı olduğu, banyoda klozet, ayaklı lavabo, küvet ve duşakabin bulunduğu, WCde alaturka hela taşı ve lavabo mevcut olduu, dairede kartonpiyer bulunduğu, dairenin giriş kapısının çelik kapı olduğu, elektrik ve su tesisatının faal olduğu, asansörsüz olduğu rapor edilmiştir.

Kıymeti : 280.000,00 TL
1. Satış Günü : 01/03/2018 günü 11:15 – 11:20 arası
2. Satış Günü : 27/03/2018 günü 11:15 – 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/A Nolu) – Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA

Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK’nun 127’nci maddesi gereği satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere/hissedarlara gazetede ve elektronik ortamda yapılan ilanın tebligat yerine sayılmasına,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/206 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 23/01/2018

,