Adana Yüreğir Kışla Mahallesi 1. Etap TOKİ kurası çekildi!

Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


yüreğir

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Adana Yüreğir Belediyesi işbirliğinde yürütülen, Yüreğir Kışla Mahallesi Kentsel Dönüşüm 1. Etap Projesinde, daha önce uzlaşma sağlanıp evleri yıkılan hak sahiplerinin konutları, noter huzurunda çekilen kura belirlendi.

TOKİ, aktif olarak 129 kentsel dönüşüm projesini sürdürüyor


Ülke genelinde yürüttüğü çalışmalarda 701 bin konut rakamına ulaşan TOKİ, Adana’da bu güne kadar yaklaşık 14 bin konut inşa etti. Yerel yönetimlerle işbirliği halinde kentsel dönüşüm projeleri uygulayan İdare, aktif olarak 129 kentsel dönüşüm projesini sürdürüyor. TOKİ, önümüzdeki dönemde kentsel dönüşüm projeleri çerçevesinde yaklaşık 125 bin konutun inşası için çalışmalarını hızlandırdı.

TOKİ’nin, Adana’da belediyeler ile işbirliği halinde 9 ayrı kentsel dönüşüm projesi bulunuyor. İl’de kentsel dönüşüm projeleri kapsamında önümüzdeki dönemde yaklaşık 12 bin konutun daha inşa edilmesi planlandı.

Yüreğir Belediyesi ile işbirliğinde başlatılan projede; hak sahibi tespit, projelendirme, uzlaşma ve yıkım süreçleri neticesi 772 konut ve 43 dükkân yapım ihalesi TOKİ tarafından yapıldı. Uzlaşma sağlanıp evleri yıkılan hak sahiplerinin konutları için Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi’nde 10 Şubat 2016 tarihinde kura çekilişi düzenlendi.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ile TOKİ Kentsel Dönüşüm Şube Müdürü Mustafa Bakır’ın yaptıkları konuşmalarının ardından 354 konutun hak sahipleri belirlendi.

Kışla Mahallesi Kentsel Dönüşüm 1. Etap Projesinde fiziki ömrünü tamamlamış 324 riskli yapı yıkılarak yerine günün ihtiyaçlarına yanıt veren, güvenli 772 konut ve 43 iş yeri inşa edildi.

TOKİ Haber

, , , ,