Mahmut Çelikcan

Adana Yüreğir Belediyesi 9 ayrı bölgede sürdürdüğü kentsel dönüşüm hamlesini hızlandırdı. 30 dönüm alanda hayata geçirilecek Adana Kent Meydanı ile birlikte Kozan Çarşısı’ndaki kentsel dönüşüm çalışmaları da bölgeye ayrı bir canlılık katacak. Yüreğimdeki Kışla Mahallesi kentsel dönüşümü ise parmak ısırtıyor.
”15 TEMMUZ” PARKI KISA SÜREDE RİTECEK

Yerinde ve gerçek kentsel dönüşümü Kışla Mahallesinde gerçekleştirdiklerini belirten Yüreğir Belediye Başkam Mahmut Çelikcan, “Adana’da ilk olarak gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışmasını yaparken çok zorlandık. İlk defa böyle bir uygulama ile karşılaşan vatandaşlar çok tereddüt ettiler. Şimdi ise Yüreğir’de her gittiğimiz mahallemizde kendi mahallerinde ne zaman kentsel dönüşüm çalışmasının başlayacağını soruyorlar. Çok zor ve meşakkatli bir iş. Çalışma lan m izi etap etap sürdürüyoruz. Dönüşümümüz etap etap devam edecek” şeklinde konuştu.


Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Atakent Mahallesi’nde yapımı devam eden ’15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı’nda incelemelerde bulundu.

Başkan Çelikcan, parkın en kısa sürede hizmete gireceğinin müjdesini verdi, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan. tamamlandığında Merkez Parktan sonra Adana’nın ikinci büyük parkı olma özelliğini taşıyacak ve Atakent Mahallesinde yapımı süren 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı’nın açılış için gün saydığını söyledi Başkan Çelikcan parkın en kısa sürede hizmete gireceğini belirterek “ilçemize Adananın ikinci büyük parkını inşa ediyoruz.

BÜYÜK PARKIN ÖZELLİKLERİ

54 dönümlük alan üzerine yapılacak cilan parkın inşaatının devam ettiğini belirten Başkan Çelikcan, “Bölgemizde eksikliğini düşündüğümüz parkımızın içerisinde her yaştan öğrencilerimizin faydalanacağı temalı çocuk oyun alanları. Planetaryum’un (müze binası) yanı sıra gezinti yollan, yürüyüş ve koşu parkuru bisikletli gezi parkuru pergolalı gölge alanlar, spor alanlan, kermes ve festival alanı, yenilebilir bahçe, kafeterya, çay bahçeleri, el sanatları sergi birimleri gibi çok değişik faaliyetlerin yapılabileceği alanlar olacak” dedi.

İLKLER BU PARKTA
Başkan Çeliksin, Adananın kurtuluşunun canlandırılacağı Diyarama ve Diyarama’ya hizmet eden Müze alanı yaklaşık 460 metrekare, Planetaryum binası 590 metrekare ve Planetaryum müze alanı 250 metrekare olacağını, 50 kişilik planetaryum. HD ve dijital ses sistemine sahip yapı içerisinde, ticari birimler, yönetim birimleri ve hediyelik eşya dükkanlarının hayata geçirileceğini kaydetti.

Yeni Akit

 

, ,

Hemen Teslim 5 proje