Adana Seyhan’da icradan satılık iş yeri! 4.3 milyon TL’ye!


Adana İli, Seyhan İlçesi, Kuruköprü Mahallesi, Abacıoğlu Mevkii’nde yer alan iş yeri vasıflı gayrimenkul 4 milyon 352 bin TL bedel ile icradan satışa çıkıyor. Gayrimenkulün ilk ihalesi 13 Mart 2018’de yapılacak.

Taşınmazın Özellikleri: Adana İli , Seyhan İlçesi Kuruköprü mah, Abacıoğlu mevkii 286 Ada, 23 Parsel de kayıtlı Mağaza vasfında 300 m2 yüzölçümlü taşınmazdır. Taşınmaz Betonarme Karkas inşaat şeklinde Bordum kat + 3 normal katlı + çatı katı olarak yapılmıştır. Bodrum kat 1 bölümden oluşmaktadır. 300 m2 bürüt,295 m2 net oturum alanlı olup , bodrum kat depo olarak kullanılmakta olup, yerleri mala perdahlı şap , duvarlar plastik boyadır. Zemin kat işyeri, 1 bölümden oluşmaktadır. 300 m2 bürüt, 295 m2 net kullanım alanlı olup. zemin kat işyeri ve teşhir salonu olarak kullanılmaktadır. İş yerinin yerleri mermer,duvarlar saten boya , asma tavanlı, doğu cephesi camekanlıdır. 1. kat işyeri depo ve 2 adet WC den oluşmaktadır. 300 m2 bürüt 295 m2 net kullanım alanlıdır. Depo olarak kullanılmaktadır. Yer döşemesi mermer , duvarları plastik boyadır. Doğu Cephesi camekanlıdır. WC yer seramik, duvar fayanstır. 2. kat işyeri depo ve 2 adet WC den oluşmaktadır.300 m2 bürüt, 295 m2 net oturum alanlı olup,2. kat depoolarak kullanılmaktadır. 2. katın yer dröşemesi mermer , duvarlar plastik badanalıdır. WC yer seramik duar fayanstır. 3 kat işyeri , depo ve büro olarak kullanılmaktadır. 300 m2 bürüt 295 m2 net kullanım alanlıdır. 3. kat deponun yerleri mermer duvar plastik boyadır. Depo İçinde Bulunan WC yer seramik duvar fayanstır. 3 katta büro olarak kullanılan 4 adet odanın 2 tanesinin yerleri mermer, 1 odanın yerleri parke, 1 odanın yerleri seramiktir. Büronun duvarları plastik boyalıdır. Büroda Kaptonpiyer bulunmaktadır. 1 odaiçinde banyo bulunmakta olup , banyoda klozet,ayaklı lavabo ve küvet bulunmaktadır. Kapılar ahşap yağlı boya olup, pencereler alüminyumdur. Çatı katında mutfak ve arşiv deposu bulunmaktadır. 100 m2 bürüt 95 m2 net oturum alanlıdır. Mutfakta yer mermer duvar plastik boyalıdır.Mutfak Dolabı hazır mutfak olup, tezgah üstü granit mermer, Arşiv deposu yer karo mozaik, duvar plastik boyadır. Kapılar ahşapyağlı boyalıdır. TaşınmazKüçük Saat meydanının 120 m batısında bulunmaktadır.

Kıymeti : 4.352.000,00 TL
1. Satış Günü : 13/03/2018 günü 14:20 – 14:25 arası
2. Satış Günü : 10/04/2018 günü 14:20 – 14:25 arası
Satış Yeri : Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası Mezat Salonu No:107/B Seyhan Adana


 

 

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/15927 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/01/2018

, ,