360 Kurtköy Evleri 2017 Aralık’ta teslim edilecek!

360 Kurtköy Demirbaş Yapı Evleri

Yasa ve yönetmelik çıkıyor ama mağduriyetlerin önüne geçilemiyor. Konutların net ve brüt metrekare farklarıyla ilgili bir standardın olmadığına dikkat çeken Demirbaş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Demirbaş, “Biz projelerimizde brüt metrekareyi hesaplarken sosyal alanları hesaba katmıyoruz.” dedi. Hanesel Yapı Üst Yöneticisi Aydoğan Selimoğlu ise, “Vatandaş bizatihi ölçüm yapmalı.” dedi.

Yasa ve yönetmelik çıkıyor ama tüketicilerin yaşadığı mağduriyetin önüne bir türlü geçilemiyor. Ev alanların karşılaştığı en büyük sorunlardan biri olan brüt-net metrekare oyununa değinen Demirbaş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Demirbaş, buna bir standart getirilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Biz projelerimizde sektördeki genel anlayışın aksine dairelerin brüt metrekaresini bulunduğu binadaki daire sayısına bölerek hesaplıyoruz. Sosyal alanları hesaba katmıyoruz.” dedi. Hanesel Yapı Yönetim Kurulu üyesi Aydoğan Selimoğlu ise, “Vatandaş bazı şirketlerin metrekare ile ilgili keyfi uygulamalarına karşı dikkatli olmalı. Bizatihi ölçüm yapmalı.” dedi.


Maketten konut satışında tüketicilerin en çok kafasını karıştıran brüt–net metrekare farkı çıkan onca düzenlemeye rağmen çözülemiyor. Özellikle büyükşehirlerdeki konut alıcısının en büyük sıkıntılarından olan brüt–net metrekare farkı, vatandaşı mağdur ettiği kadar, güvenilir inşaat firmalarında da sıkıntıya yol açıyor. Evin net metrekaresini ‘duvarlar arasında kalan faydalı (süpürülebilir) alan’ oluşturuyor. Brüt metrekarede ise apartman holünden asansör boşluklarına, oda bölmelerinden merpen ve kat sahanlıklarına, otopark alanlarından sosyal alanlara kadar pek çok bölüm tarifin içine girebiliyor. Bu nedenle konutlarda net metrekare ile brüt metrekare arasındaki fark yüzde 50’lere kadar çıkabiliyor. Brüt alandan konut satışı gerçekleştiren firmalar büyük kazanç sağlarken tüketici mağdur oluyor. Demirbaş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Demirbaş, “Hatta bazı projelerde net 100 metrekare olan daire 150-160 metrekare diye pazarlanabiliyor. Biz brütü dairenin bulunduğu bina yüzölçümüne bölerek buluyoruz. Şu an yeni projemiz 360 Kurtköy’de 100 metrekare net olan daire brüt 130 metrekare seviyesinde. Tüketiciler bunlara dikkat etmeli.” diye konuştu. Demirbaş, devletin de bu konuya bir standart getirmesi gerektiğini vurguladı. 360 Kurtköy projesinde Demirbaş Yapı ile yarı yarıya ortak olan Hanesel Yapı’nın Yönetim Kurulu Üyesi Aydoğan Selimoğlu ise “Vatandaş bazı şirketlerin metrekare ile ilgili keyfi uygulamalarına karşı dikkatli olmalı. Bizatihi ölçüm yapmalı.” uyarısında bulundu. Metrekare ölçümlemesi ile ilgili en son Tahincioğlu Gayrimenkul gündeme geldi.

360 Kurtköy’de 1+1 olmayacak

Demirbaş Yapı ile Hanesel Yapı’nın ortak projesi 360 Kurtköy’de daireler 2,5+1 ile 5,5+1 arasında değişecek. 536 daire ve 4 villanın bulunacağı projede daire fiyatları 350 bin liradan başlıyor, 1 milyon liraya kadar çıkıyor. Dairelerin yüzde 10’u kadar ön talep topladıkları bilgisini veren Sefa Demirbaş, “2017 Aralık’ta projeyi teslim etmeyi amaçlıyoruz.” dedi. Projedeki daireler giyinme odası, teras, balkon ve geniş bahçeleri ile dikkat çekiyor. Ayrıca en yüksek yapının 6 katlı olacağı projenin Kurtköy’ün Çamlık bölgesinde yeşillikler içinde kalması ise Aydoğan Selimoğlu’na göre tüketiciyi cezbediyor.

http://360kurtkoy.com/

Zaman

, , , , , , ,

Hemen Teslim 5 proje