Fortis İstanbul’da dükkan ve home ofisler 6 Mart’ta satılıyor!


Yiğit İDK Group tarafından İstanbul Basın Ekspres Yolu’nda inşa edilen Fortis İstanbul’un cadde dükkanları ve son kalan home ofisleri satışa çıkıyor. Dükkanların satışını Eskidji düzenliyor.

Dükkanların satışları açık artırma ile gerçekleştirilecek. Fortis İstanbul’un cadde dükkanları ve son kalan home ofisleri Eskidji’nin düzenleyeceği açık artırmayla satılacak.

Fortis İstanbul projesinde teslimler devam ediyor. Dokuz adet cadde dükkânı ve 61 adet home ofisinin satışı 6 Mart Salı, saat 14.00’te Eskidji Müzayedecilik’in Yenibosna’daki merkezinde düzenlenecek açık artırma ile gerçekleştirilecek.

69 bin metrekarelik inşaat alanına sahip Fortis İstanbul projesinin yatırım bedeli 192 milyon TL olarak belirlendi. Fortis İstanbul, 20’şer katlı, üç blok ve 705 konuttan meydana geliyor. Projede 58 metrekarelik 1+0, 86 metrekarelik 1+1 A, 90 metrekarelik 1+1 B ve 125 metrekarelik 2+1 olmak üzere dört farklı tipte daire seçenekleri yer alıyor. Fortis İstanbul projesinde toplam 21 adet cadde dükkânı bulunuyor.

Yiğit IDK Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Önder Yiğit, konumu ve fark yaratan mimarisiyle Fortis İstanbul’un satışa çıktığı ilk günden bu yana yoğun ilgi gördüğünü dile getirdi. Basın Ekspres Yolu’nda Malazgirt Caddesi üzerinde yer alan Fortis İstanbul’un hem E5’ten hem Basın Ekspres Yolu’ndan direkt girişi olması, Atatürk Havalimanı’na yakınlığı ve toplu taşıma imkânlarıyla ilk günden beri yatırım ve oturum amaçlı çok fazla ilgi çektiğini anlatan Önder Yiğit, Fortis İstanbul’da yer alan konutların yüzde 95’inin satıldığını ifade etti. Yiğit İDK Group olarak son kalan dokuz adet cadde dükkanı ve 61 adet home ofisin satışı için Eskidji Müzayedecilik ile anlaştıklarını belirten Önder Yiğit, “Açık artırmada cadde dükkanlarımız 6 bin 990 TL’den satışa çıkarken, home ofislerin satış fiyatı ise 239 bin TL olacak” dedi.

Açık artırmada peşin teklif alındığını hatırlatan Önder Yiğit, istenirse şirket bünyesinde yüzde 25 peşin, 36 ay taksitle ödeme imkânı sunulacağını ifade etti. Hem cadde dükkânlarının hem de home ofislerin satış sonrası hemen sahiplerine teslim edileceğine dikkat çeken Önder Yiğit, İstanbul’un en hızlı gelişen bölgesinde yer alan Fortis İstanbul’da son kalan dükkan ve home ofisleri almak isteyenlerin müzayedeye yoğun ilgi göstermesini beklediklerini söyledi.

 

Web: http://www.fortisistanbul.com/