Adiva Yapı, Adana Gayrimenkul Fuarı’nda projelerini tanıttı!

adiva yapı

Çimentodan demire, aksesuardan tüm yapı malzemelerine kadar yüzlerce sektörü peşinden sürükleyen inşaat sektörünün temsilcileri, Fuar’da kurdukları stantlarda projelerini ve ürünlerini tanıttı. 20 yıllık inşaat mühendisleri Alp Utku ve Gani Girici tarafından kurulan Apa Yapı ve Gayrimenkul Şirketi de fuara, tanıttığı 4 yeni projesiyle damgasını vurdu.

Kurulduğu günden bu yana yurt içinde ve yurt dışında birçok önemli yatırıma imza atan. Apa Yapı ve Gayrimenkul’ün ortağı inşaat mühendisi Alp Utku,” Hem endüstriyel hem konut hem ticari birçok projeye imza attık. Gayrimenkul Yatırım Fuarı’nda da 4 projemizi tanıtma fırsatı bulduk. Fuar, sektöre renk getirdi. Tanıtım anlamında bizim açımızdan da oldukça fayda oldu” dedi.

Fuarda tanıttıkları projelerden ADİVA Center’in tam donanımlı bir iş merkezi olduğunu belirten Alp Utku, “Alt katında mağazaları, üstlerinde ofisleri olan projemiz fuarda büyük ilgi gördü” diye konuştu.

Kent merkezinde prestijli projeler
Adana’nın Ziyapaşa Bulvarı’na yakın olan bölgesinde hemen hemen herkesin bildiği beğendiği seçkin bir yerde 24 dairelik konut projesi de yaptıkları belirten Alp Utku, ” Esin Loft Konut projemiz bölgeye uygun olarak tasarlanmış bir proje olarak yükseliyor.

Toraman Corner ve Central Plaza projemiz ise Adana’da ticaretin daha yoğun yaşandığı Güney Adana’da yapılıyor. Birisi, Ziyapaşa’nın güneyinde eskiden Atilla Altıkat Köprüsünün bulunduğu mevkide yükselecek. Diğeri ise Seyhan Belediyesi’nin hemen güneyinde metro güzergahı üzerindeki köşede 4 dönümlük bir arsa üzerine yapılacak. Projeleri hazırlandı yakında yapım aşamasına geçilecek” bilgisini verdi.

Sağlıksız eski binaların yerine yeni binalar
Apa Yapı ve Gayrimenkul olarak, Adana’nın birçok bölgesinde sağlıksız, eski binaların yıkılarak günün teknolojisine uygun hale getirdiğini vurgulayan Gani Girici ise “Daha dayanıklı, uzun ömürlü ve çağdaş yapıların yapılmasını görev kabul ettik. Eskiyen, ekonomik ömrünü doldurmuş binaları yıkıp, depreme dayanıklı, semt dokusuna uygun ve akıllı bina özelliklerine sahip yeni yaşam alanlarına dönüştürüyoruz.”dedi.

Adana Çukurova Barış